Епіляція та депіляція: у чому різниця?
Гладка, бархатиста шкіра без небажаної рослинності, подразнень та врослих волосків – мрія багатьох жінок. Для її втілення достатньо вибрати правильний підхід до своєї шкіри та почати діяти!
Епіляція чи депіляція – що краще для видалення волосся? Щоб знайти відповідь на це питання, для початку потрібно розібратися — як росте кожна волосина на нашому тілі.
Волосся має стрижень (ствол) та корінь (фолікул). Корінь кровопостачається і впливає на зростання стрижня — видимої частини волоска.
- Отже, що таке депіляція? Це видалення волосся без пошкодження та руйнування кореня. Ми прибираємо видиму частину небажаної рослинності, але фолікули продовжують отримувати корисні речовини — отже, нові волоски невдовзі з'являться знову.
- Епіляція – це руйнування кореня з метою видалення волосся на тривалий термін (або навіть назавжди). Враховуючи, що все волосся знаходиться на різних стадіях росту, а на сплячі волоски вплинути неможливо — для проведення епіляції потрібно від 3 до 10 процедур.
Види епіляції та депіляції
Різниця між епіляцією та депіляцією зумовлює відмінні риси техніки видалення волосся. Депіляція — це тимчасове поверхневе видалення волосків:
- Тільки видимої частини стрижня: станок для бриття, крем для депіляції;
- Зовнішньої та внутрішньої частині стрижня: ваксинг або шугаринг, електродепілятор, вищипування волосків.
Головна відмінність епіляції від депіляції полягає у її довготривалому результаті. Для цього необхідно зруйнувати фолікул кожної волосинки з використанням:
- Імпульсів лазерного випромінювання (лазерна епіляція);
- Високоімпульсного світла (фотоепіляція);
- Електричного розряду (електроепіляція);
- Світлового імпульсу та розряду струму (елос-епіляція).
Щоб розібратися, який вид епіляції ефективніший, давайте дізнаємося про переваги недоліків цих підходів.
Особливості депіляції
Враховуючи, що депіляція — це ефективний спосіб досягти гладкої шкіри за 10-20 хвилин, він користується величезною популярністю! Навіть ті дівчата, які відвідують сеанси епіляції, між походами до косметолога користуються станком для гоління.
У чому особливості такого підходу до видалення небажаного волосся?
Переваги депіляції
- Миттєвий результат гладкої шкіри відразу після процедури;
- Доступність для використання у домашніх умовах без спеціальної апаратури;
- Невисока вартість (особливо якщо проводити процедури вдома);
- Скрабуючий ефект: віск та цукрова паста разом із волосками видаляють старі клітини шкіри;
- Можливість швидко "обробити" великі ділянки тіла;
- Видалення волосся бритвою та кремом — безболісні та комфортні процедури;
- Ваксинг, шугаринг, електродепілятор і вищипування волосків — дозволяють позбутися рослинності на 2-3 тижні!
Важко сказати, який вид депіляції найефективніший. Але перше місце за популярністю ділять віск та цукрова паста.
Недоліки депіляції
- Ефект після процедур триває від кількох днів (станок, крем) до кількох тижнів (шугаринг, ваксинг, електродепілятор, вищипування);
- Висока частота процедур;
- Якщо ви відвідуєте кабінет косметолога – це регулярні витрати. Якщо виконуєте процедури вдома – необхідність постійно купувати матеріали (віск, крем для депіляції, цукрову пасту тощо);
- Види епіляції та депіляції відрізняються типом можливого травматизму. Для депіляції це: порізи та подразнення (бритва), алергічна реакція (крем, шугарінг), поверхневі опіки (віск);
- Вростають волоски (особливо при використанні електродепілятора);
- Болючість процедур (при використанні депілятора, воску чи цукрової пасти);
- Спеціальна техніка: якщо ви вирішили видаляти рослинність воском або цукровою пастою вдома, вам потрібно навчитися та пристосуватися, щоб процедура була комфортною та ефективною.
Наприклад, шугаринг робиться за зростанням волосся, а ваксинг — проти.
Особливості епіляції
Який вид епіляції ефективніший для вас – зможе сказати лише косметолог. Для цього йому потрібно буде вивчити кольоротип шкіри, колір і щільність волосків, кількість родимок, дізнатися про анамнез захворювань, визначити чутливість шкіри тощо.
Епіляція — це більш трудомісткий і довгий підхід до позбавлення зайвих волосків. Тому давайте оцінимо плюси та мінуси такого способу, перш ніж записуватись на перший прийом до косметолога.
Переваги епіляції
- Можливість позбавлення від небажаної рослинності на кілька років (від 3 до 8), а у випадку з електроепіляцією – назавжди!
- Поступове зменшення частоти проведення процедур (залежно від швидкості пробудження “сплячого” волосся);
- Хороший ефект показують процедури лазерної та фотоепіляції для власниць темних волосків та світлої шкіри. Може знадобитися 3-5 процедур;
- Електроепіляція результативна навіть для світлих волосків;
- Безболісність при проведенні лазерної та фотоепіляції з використанням спеціальної апаратури.
До речі, краще вибирати пристрої, які охолоджують шкіру після дії на фолікули, а не до нього. Тоді ефект буде помітнішим:
- Можливість придбати фотоепілятор для домашнього використання;
- Вплив різних імпульсів на шкіру може стимулювати синтез колагену.
Недоліки епіляції
- Згадаймо, чим відрізняється епіляція від депіляції. Епіляція передбачає руйнування волосяних фолікулів. Це тривалий процес, що вимагає від кількох місяців до 1 року;
- Процедури епіляції дорожчі. Вартість залежить від зони дії, обраного апарату, ціноутворення конкретного салону;
- Найефективніший вид епіляції – це використання електричного струму. Однак такий метод дуже довгий і болючий. Фахівець вводить тонку голку по ходу зростання кожної волосинки та вбиває фолікул електричним розрядом;
- Видалення волосся з інтимних зон (наприклад, бікіні) може спричинити психологічний дискомфорт;
- Існує дуже багато протипоказань до виконання процедур. Також при неправильній техніці, використанні застарілої апаратури або індивідуальних особливостях шкіри — можуть виникнути ускладнення. Серед них: опіки, пігментні плями, роздратування тощо.
Як вигідніше позбавлятися небажаної рослинності?
Коли порівнюється депіляція та епіляція – різниця важлива не лише з боку ефективності та комфорту, а й з боку економії. Ми провели невелике дослідження, щоб з'ясувати, як вигідніше позбавлятися небажаного волосся?
- Найвигіднішим вкладенням вважається електродепілятор. Ви купуєте доступний за ціною апарат, який служить вам довгі роки.
При цьому — позбавляєтеся волосків на 2-3 тижні за одну процедуру і не вкладаєте жодних засобів. Однак, цей вид епіляції має багато недоліків: врослі волоски, роздратування, можливість занести інфекцію при неправильному догляді за шкірою та пристроєм, хворобливість.
- На наступному місці за бюджетністю — станок для бриття і крем для депіляції. Якщо вам необов'язково мати ідеально гладку шкіру щодня, ви можете проводити процедуру депіляції 1 раз на 3-5 днів. Дуже зручно та вигідно.
- Шугаринг та ваксинг знаходяться приблизно на одному рівні за вартістю. Але важливо розуміти, що процедури проводяться приблизно раз на 3 тижні (це близько 17 процедур на рік).
- У перерахунку на лазерну або фотоепіляцію, з урахуванням тривалої відсутності волосся – епіляція виявиться більш економічним методом.
Ви оплачуєте 3-10 процедур, і позбавляєтеся волосся на 3-8 років.
- Електроепіляція та елос епіляція – це можливість видалити волосся назавжди. Тому економічність цих підходів у тривалій перспективі ще помітніша! Але якщо ви не готові вкладати великі фінансові ресурси протягом кількох місяців, то такий метод вам не підійде.
Отже, чим відрізняється епіляція від депіляції у ціновому питанні? Депіляція вигідніша в короткостроковій перспективі, а епіляція — при перерахунку на довгі роки.
Болючість процедури видалення волосся
До абсолютно безболісних методів депіляції відносять станок і крем.
Потім за шкалою болючості йде фотоепіляція і вплив лазера. Тут велику роль грає обрана зона і чутливість шкіри, правильні налаштування апарату та наявність охолоджуючих елементів у пристрої.
Болюча депіляція — це шугаринг, ваксинг, електродепілятор і вищипування волосків. Вони перебувають приблизно на одному рівні, оскільки механізм їх дії схожий. Але шугарінг за відчуттями вважається комфортнішим і безпечнішим, ніж віск.
Найболючіші процедури — це використання електричного струму (електроепіляція та елос-епіляція).
Щоб зменшити біль під час депіляції, рекомендується розпарювати шкіру, а під час епіляції охолоджувати її.
Тепер ви знаєте, чим відрізняється епіляція від депіляції, і зможете вибрати найкомфортніший, найвигідніший і ефективніший метод боротьби з небажаними волосками для себе!