Татуювання — це відповідальний крок, можливість виразити себе та прикрасити своє тіло. Тому важливо, щоб нова тату виглядала точно так, як ви запланували.
Але не всі 100% відповідальності за результат лежать на майстрі. Адже, якщо неправильно дбати про малюнок, можна спотворити форму, вимити колір, призвести до запалень на шкірі та навіть серйозних проблем зі здоров'ям.
Тату відразу після нанесення — це не просто прикраса, а ще й відкрита рана на шкірі.
Тому догляд за татуюванням – найважливіший етап у досягненні результату та турботі про своє здоров'я. І він повністю лягає на ваші плечі.
Але не поспішайте турбуватися, ми підготували корисні рекомендації про те, як доглядати тату на різних етапах після процедури, про які протипоказання потрібно пам'ятати, і як ужитися з новим малюнком.
Що потрібно знати, перш ніж набити татуювання?
Для того, щоб догляд за татуюванням був комфортним, а результат виправдав ваші очікування — потрібно добре підготуватися до самої процедури.
Що ми маємо на увазі?
- Почніть із вибору досвідченого майстра. Звісно, яскрава реклама привертає увагу. Але для вас головні критерії — це наявність великого портфоліо, позитивні відгуки про майстра на різних майданчиках, аналіз якості обладнання та приміщення, в якому відбувається процедура.
- Поради про те, як потрібно доглядати тату, змінюються в залежності від пори року. Влітку заважає постійний контакт шкіри з сонцем і рясне потовиділення. А взимку — постійний контакт шкіри із щільним одягом. Тому заплануйте тату на весну/осінь.
- Якщо у вас є свіжі шрами, і ви хочете якнайшвидше їх приховати — не рекомендуємо відразу наносити татуювання. Краще почекати, поки шрами повністю загояться.
- Щодо родимих плям — їх можна приховати в малюнку. Але про те, як доглядати за новою тату, потрібно дізнатися не тільки у тату-майстра, а й у лікаря.
Звісно, татуювання – це не операція. Але певні ризики є. Тому перед процедурою не вживайте алкоголь, не паліть, підтримуйте гігієну, огляньте шкіру на наявність висипів.
Правила догляду за татуюванням після нанесення
Припустимо, ви ідеально підготувалися до процедури, майстер набив вам заповітний малюнок, наніс антисептичний і ранозагоювальний засіб, наклав пов'язку або плівку. Що ж робити далі?
Догляд за тату після набиття не обмежується одним днем. Це процес, що триває від 10 днів до 6 тижнів. І кожний період має свої особливості.
Тому збережіть собі рекомендації, щоб нічого не проґавити.
Що зробити одразу після нанесення тату на шкіру
Догляд за тату в перші дні — найвідповідальніший етап. І не дивно, адже рана ще зовсім свіжа. Тому важливо дотримуватися всіх рекомендацій, щоб не занести інфекцію, запобігти запаленню та не зіпсувати малюнок.
- Через 3-6 годин (точніше зможе сказати майстер, орієнтуючись на щільність набиття та розмір тату) – зніміть плівку, яку вам наклали у салоні. Попередньо обов'язково помийте руки! Знімайте плівку обережно без різких рухів. Не лякайтеся, якщо загоювальна плівка після тату має відбиток вашого малюнка — це норма.
- Далі вам потрібно промити місце зображення чистою теплою водою зі спеціальною пінкою або рідким милом. Головне — ніяких мочалок, скрабів, натискань і тертя! Коли сукровиця змиватиметься зі шкіри, може здатися, що вимивається фарба — не звертайте на це уваги.
- Промокніть промите місце ватним диском і зачекайте, поки шкіра повністю висохне.
- Догляд за тату після нанесення обов'язково передбачає використання ранозагоювальних та антисептичних засобів без спирту. Найчастіше майстри призначають мазь Бепантен. Нанесіть її на суху шкіру тонким і рівномірним шаром.
- Далі вам буде потрібна плівка для загоєння тату — наприклад, Suprasorb F. Допускається використання звичайної харчової плівки або загоєння рани без плівки — але про це поговоримо пізніше. Зафіксуйте плівку так, щоб вона на кілька сантиметрів виходила за межі малюнка.
Повторюйте цю процедуру кожні 3-4 години протягом перших днів.
Що не потрібно робити після нанесення тату
Спонтанні татуювання під час літнього відпочинку на морі — погане рішення, адже вам доведеться порушити більш ніж половину протипоказань! Це може призвести до низької якості малюнку, запалення на шкірі та навіть інфекції!
Тому підходьте до питання відповідально та уникайте наступних речей:
- У перший день тату — догляд має бути дуже дбайливим, регулярним та суворим. Не нехтуйте рекомендаціями, які вам дав майстер, і не заощаджуйте на мазі.
- У жодному разі не чіпайте, не тріть і не чухайте тату. Шкіра тут не лише дуже чутлива, а й травмована. Ви можете спричинити серйозне запалення.
- Уникайте плавання в басейні, походів у сауну чи лазню у перші кілька днів після нанесення татуювання.
- Якщо тату під загоювальною плівкою Suprasorb F, то ви можете приймати душ, але не гарячий — без ризику розпарювання!
- Не наносьте на татуювання олії, вазелін або звичайні креми для рук, спиртовмісні засоби. Вони можуть пошкодити татуювання та викликати його “відшарування”.
- Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на свіже татуювання протягом місяця після процедури.
- Не прибирайте шматочки шкіри, що лущиться. Це може пошкодити малюнок та спричинити інфекцію.
- Не розтягуйте шкіру в районі татуювання, уникайте активних фізичних навантажень.
- Не приймайте препарати, які розріджують кров до та після процедури (наприклад, аспірин).
Дотримуватися цих рекомендацій потрібно рівно стільки, скільки за часом гоїться рана. Терміни індивідуальні та залежать від особливостей шкіри, татуювання, зовнішніх факторів.
Варіанти загоєння та догляду за татуюванням
Що розповідає майстер після того, як набив тату? - Як доглядати, які матеріали використовувати, скільки часу триває кожен етап обробки малюнка.
Залежно від обсягу “пошкодження”, місця тату та вашого досвіду, фахівець рекомендує один із трьох видів догляду: з використанням спеціальної плівки, без плівки або зі звичайною плівкою.
Обговоримо кожен із них докладніше.
Спеціальна плівка для тату
Ми вже трохи говорили про спеціальну плівку. Її особливість полягає в тому, що вона не тільки захищає рану від пошкодження, а й дає шкірі дихати, має антибактеріальний ефект і сприяє швидкому загоєнню рани.
З нею можна купатися у негарячому душі.
Спеціальна плівка особливо рекомендується для тату в тих місцях, які зазнають підвищених навантажень або тертя, а також для людей, які мають проблеми із загоєнням ран або роблять цю процедуру вперше.
Скільки носити плівку — може сказати тільки майстер. Але зазвичай її знімають на 4-5 день.
Звичайна плівка
Багато фахівців не рекомендують використовувати звичайну харчову плівку, оскільки вона може викликати парниковий ефект.
Але цей варіант дозволений, якщо ви вже "випробували" його на попередніх татуюваннях, якщо малюнок маленький, а ваша шкіра добре впорається з пошкодженнями.
Догляд за тату без плівки
Такий варіант можливий лише у разі відсутності плівки, великого досвіду клієнта та відсутності протипоказань.
Він накладає особливу відповідальність на дбайливе ставлення до місця татуювання, підтримання гігієни та зволоження рани. Якщо вона занадто швидко сохне, то покриється щільною кіркою і може деформувати малюнок.
Догляд за тату у наступні дні
Скільки потрібно доглядати тату після процедури — залежить від швидкості загоєння рани, утворення скоринки та її відпадання. У середньому цей процес займає до 2 тижнів, але може й більше.
Орієнтовно на 5-й день ви можете зняти плівку. Але і після цього важливо доглядати малюнок, щоб процес загоєння татуювання пройшов комфортно, а кольори та чіткі контури не "втратилися".
Які етапи включає догляд за тату без плівки?
- Пам'ятайте, що татуювання все ще дуже чутливе, тому не чухайте, не тріть і не тягніть його. Саме в цей період рана свербітиме!
- Мийтеся в теплій (не гарячій) воді, уникайте мочалок, засобів зі спиртом, скрабів.
- До речі, щоб зняти плівку — її потрібно розпарити або опустити в теплу воду.
- Пом'якшуйте шкіру кремом, але не переборщіть із товщиною шару.
- Весь період, скільки гоїться тату — вживайте вітамін Е. Тоді кольори будуть більш насиченими.
! Якщо ви випадково здерли скоринку – обробіть рану антисептиком без спирту та зверніться до майстра для консультації. Можливо, знадобиться корекція малюнка.
Рекомендації та поради після загоєння
Незалежно від того, як швидко заживе тату, підтримувати її красу потрібно завжди, адже це частина вашого тіла!
Згодом контур може ставати нечітким, а кольори втрачати насиченість — тоді зверніться до майстра за корекцією.
А щоб малюнок протримався довше, користуйтесь кремом із SPF, не тріть це місце мочалками, не вживайте алкоголь і стежте за здоров'ям.
Знайти досвідчених тату-майстрів у своєму місті вам допоможе екосистема Clinics UP!