Завивка – це більше, ніж просто кучері. Разом з локонами або дрібними завитками ви отримуєте: додатковий прикореневий об'єм, густоту волосся, вирішуєте проблему "плоскої" потилиці та швидкого забруднення коренів.
Щодня користуватися стайлерами складно, особливо за умов перебоїв з електрикою. Вирішити цю проблему зможуть найсучасніші види хімічної завивки!
По суті, хімічна завивка — це зміна структури волосків за допомогою спеціального складу, завдяки якому прямі пасма стають накрученими або хвилястими.
Якщо після використання звичайних стайлерів ефект тримається максимум кілька днів, хімічна завивка може зберігатися від 1 до 6 місяців! Вам не доведеться спати на бігудях перед важливим заходом або стояти годинником із плойкою біля дзеркала.
Те, як саме виглядатимуть ваші локони – залежить від вибраного виду хімічної завивки волосся. Тож давайте познайомимося з ними ближче!
Чим різняться види хімічної завивки
Звичайно, насамперед варіанти завивки відрізняються за хімічними реагентами, які застосовуються для зміни структури волосся. Залежно від того, агресивним чи щадним буде склад, залежить: наскільки травмується волосся, як довго триматиметься результат, яких змін вдасться досягти та багато іншого.
Про те, які види хімічної завивки бувають за складом, ми поговоримо трохи нижче. Але це єдиний критерій, яким відрізняються процедури. Наприклад, важливо вибрати "правильний" діаметр бігудів:
- 12–13 мм: дрібні кучері, схожі на пружинки;
- 21-24 мм: середні завитки;
- 32-43 мм: відносно великі локони для об'єму;
- 56-66 мм: великі хвилі.
Для фіксації локонів використовують: коклюшки, велоформери, шпильки, бумеранги та багато іншого. Розташувати їх на голові можна у різний спосіб: круговим, вертикальним, горизонтальним, комбінованим.
Відразу скажемо, що завивка в домашніх умовах — справа дуже ризикована і небезпечна для волосся. Тому краще довірити свої майбутні кучері професіоналу. Щоб отримати бажаний ефект, слід розібратися: які види хімічної завивки підходять саме у вашому випадку.
Кислотна хімічна завивка
Кислотна завивка — одна з найагресивніших процедур, яка спрямована на руйнування дисульфідних зв'язків усередині волосків за допомогою тіогліколевої кислоти.
Спочатку на волоски наносять склад, який їх розм'якшує; потім — кислоту, яка змінює їхню структуру; а в кінці – фіксують результат різними засобами.
Які плюси та мінуси має кислотна хімічна завивка?
Переваги
Коли товсте, жорстке, густе волосся не піддається звичайному укладання, на допомогу приходить кислотна завивка!
Вона впорається навіть із найщільнішими пасмами і створить рівномірні гарні кучері;
Недоліки
- Під час завивки виникає різкий неприємний запах;
- Є багато протипоказань (астма, алергія та багато іншого);
- Результат кислотної хімічної завивки тримається лише 1-1,5 місяця;
- На тонкому волоссі ефект зберігається погано;
- Волосся стає жорстким і ламким, пересушується.
Лужна хімічна завивка
Для завивки волосся лужним методом використовується суміш гліколевої кислоти та амонію з pH 8,2-9,6. Попри такий активний вплив на волосся, це один із найпопулярніших видів хімічної завивки. Розберемося – чому.
Переваги
- Луг працює там, де не справляється кислота: тобто на ще більш жорсткому, густому і твердому волоссі;
- Це “холодний” метод завивки, тому волосся не травмує високі температури;
- Ефект зберігається до трьох місяців.
Недоліки
- Також є неприємний запах;
- Волосся розпушується — стає сухим і "пушиться";
- Потрібна висока точність у підборі коштів під структуру волосся, інакше є ризик їх сильно пошкодити;
- Не підходить для пошкоджених та тонких кучерів
Нейтральна хімічна завивка
Засіб, який використовується в цьому випадку, має нейтральний рівень pH — їм неможливо спалити волосся. Тому нейтральна хімічна завивка – одна з небагатьох салонних процедур, яку можна проводити вдома самостійно. Склад продається у вигляді зручної піни.
Переваги
- Дуже дбайливий вплив на волосся без суттєвого пошкодження його структури;
- Універсальність: підходить навіть для тонкого та пошкодженого волосся;
- Ефект тримається до 3-4 місяців.
Недоліки
- Щоб підтримувати ефект завивки, потрібно користуватися спеціальними дорогими шампунями та кондиціонерами з нейтральним рівнем pH.
Біозавивка
Біозавивка — це практично найбезпечніша хімічна завивка. Вона проводиться за допомогою складів, які дбайливо впливають на волоски. Які бувають види хімічної завивки волосся цим способом?
- Японська — з колагеном, протеїнами шовку та іншими поживними компонентами (для густого волосся середньої та великої довжини);
- Італійська — з цистеїном (для дрібних кучерів на короткому волоссі);
- Шовкова — з протеїнами шовку та вітамінами (для пошкодженого, фарбованого та освітленого волосся).
Всі ці види хімічної завивки волосся мають схожі плюси та мінуси.
Переваги
- Волосся зберігає здоровий вигляд, практично не пошкоджується;
- Ефект дуже тривалий – зберігається до 6 місяців;
- Підходить для будь-якої структури волосся;
- Білок у складі додатково зміцнює пасма.
Недоліки
- Є низка протипоказань;
- Попри те, що це найбезпечніша хімічна завивка, можуть з'явитися кінчики, що січуться. Зовсім без впливу на структуру волосся зробити завивку неможливо;
- Висока вартість у професійного майстра.
Карвінг
Карвінг — це проміжна процедура між хімічною та звичайною завивкою. Вона виконується за допомогою складу, що практично позбавлений активних компонентів.
Тому підходить така методика майже всім: дозволяє надати зачісці об’єму і досягти невеликої хвилястості.
За бажання ви зможете випрямити волосся праскою, а після миття голови — завивка повернеться. Ефект триває недовго, "сходить" поступово.
Догляд за волоссям після хімічної завивки
Отже, отримати довготривалі кучері можна лише шляхом впливу на структуру волосся. Склад може бути агресивним або щадним, але так чи інакше – впливає на здоров'я волосків.
Тому — рівно стільки, скільки тримається хімічна завивка на волоссі, вам потрібно буде застосовувати спеціальний догляд.:
- Розчісувати сухе волосся дерев'яним гребінцем з рідкими зубцями. Мокре волосся розчісувати не можна — тільки розпрямляти пальцями.
- Відмовитися від гарячого укладання. Найкраще — дозволити волоссю сохнути природним шляхом.
- Використовувати ті шампуні, кондиціонери та бальзами, які підбере вам майстер (залежно від особливостей волосся та того, який вид хімічної завивки був застосований).
- Робити живильні маски 1 раз на тиждень.
- Обполіскувати волосся спеціальними трав'яними настоями (для початку переконайтеся, що у вас немає алергії на ці трави).
Трихологи радять не мити голову перші 3 дні після завивки. Намагайтеся частіше перебувати з розпущеним волоссям і не використовувати металеві шпильки.
Протипоказання для хімічної завивки
Іноді навіть найбезпечніша хімічна завивка може бути протипоказана:
- Якщо протягом найближчих тижнів ви фарбували волосся або сильно їх травмували;
- Коли є алергічна реакція на склад для завивки;
- При ослабленні організму через сильний стрес або хворобу;
- Якщо волосся пошкоджене, рясно випадає, є проблеми зі шкірою голови.
Краще проконсультуватися з майстром чи трихологом, перш ніж переходити до рішучих дій. На завивку потрібно лише один день, а на відновлення волосся – довгі місяці.
Як вибрати завивку для свого волосся?
Яким критеріям має відповідати ідеальна хімічна завивка, скільки тримається ефект без шкоди для волосся, які локони виглядають найпривабливіше?
Щоб відповісти на ці питання, потрібно для початку вивчити особливості вашого волосся — їх щільність, товщину, жорсткість, пошкодженість, сухість.
Потім важливо зрозуміти, який результат ви хотіли б отримати:
- Підняти локони біля коріння;
- Надати невелику хвилястість та об'єм зачісці;
- Домогтися ефекту кучерявого укладання;
- Зробити дрібну завивку та отримати “підстрибуючі” локони.
Після того, як ви визначилися з типом волосся та бажаним результатом, розберемо, які види хімічної завивки вам краще використовувати:
- Для дрібних завитків підійде біозавивка, нейтральна чи кислотна хімічна завивка. Перша – для всіх типів волосся, друга – для тонких та пошкоджених пасм, а третя – для щільних та жорстких локонів.
- Щоб зробити великі хвилі та надати об'єму, сміливо вибирайте карвінг. Цей вид завивки підійде для будь-якої структури та типу волосся.
- Для ефекту кучерявості гарні варіанти: біозавивка, нейтральна, кислотна або лужна хімічна завивка.
- Біозавивка тримається набагато довше, ніж кислотна або лужна, але може не впоратися з жорстким товстим волоссям.
Бажаємо вам отримати wow-ефект, перетворитися та зберегти здоров'я волосся!