Щоденний догляд зі шкірою не дає бажаного результату? Можливо, у складі кремів та сироваток немає тих активних компонентів, які вказані на упаковці? Або вони просто не проникають усередину вашої шкіри?
Шкіра має досить щільну структуру — великі молекули не можуть до неї проникнути. Вони залишаються на поверхні та не здатні вплинути на стан дерми.
Щоб допомогти дермі отримати корисні компоненти та доставити їх усередину, можна записатися до косметолога на ін'єкційні чи апаратні процедури. А можна використовувати мезоролер у домашніх умовах!
Але перш ніж почати перевтілення, давайте підготуємося до такої серйозної домашньої процедури та дізнаємося — як правильно використовувати мезоролер, щоб не зашкодити своїй красі.
Що таке мезоролер
Щоб зрозуміти принцип дії мезоролера, потрібно розібратися – як він влаштований.
Прилад являє собою валик на довгій ручці, що крутиться. Сам валик густо покритий дрібними голками.
Ширина валика, довжина та кількість голок можуть відрізнятися. Залежно від цього ви вирішуватимете — який мезоролер використовувати для обличчя, який для тіла, для тонкої шкіри навколо очей і так далі.
Як працює мезоролер
Принцип дії мезоролера простий та ефективний:
- Дрібні голки “ушкоджують” шкірний покрив та створюють безліч маленьких “отворів” певної довжини.
- Клітини шкіри отримують сигнал про пошкодження і починають виробляти колаген для відновлення цілісності шкіри. В результаті різні види мезоролерів допомагають омолодити, підтягнути та підвищити тонус шкіри.
- На обличчя наносяться активні компоненти: вітаміни, гіалуронова кислота, пептиди, екстракт равлика, сироватки та багато іншого. Якщо раніше ці молекули не могли проникнути в глибокі шари шкіри через невеликі пори, то мезороллер створює для них зручні шляхи проникнення в дерму.
Але щоб отримати такий ефект і не пошкодити тканини, важливо розуміти, як використовувати мезороллер для обличчя. Інакше замість гладкої, пружної молодої шкіри можна отримати рани, невеликі рубці, роздратування і навіть опіки від косметики.
Сьогодні ми навчимося отримувати від процедури лише плюси без ризиків для здоров'я!
Види мезоролерів
Заведено розрізняти домашні мезоролери та професійні (салонні).
- Домашні – мають довжину голок від 0,2 до 1 мм;
- Професійні – від 1 до 3 мм.
Важливо розуміти, що ця класифікація не про ефективність, а про безпеку мезоролерів. Не варто вибирати найбільшу довжину голок для домашнього використання, сподіваючись, що тоді ви отримаєте салонний ефект.
Тільки фахівець знає, як використовувати мезороллер із великою довжиною голок: який натиск вибрати, в якому напрямку рухатися, як обробити шкіру до та після процедури.
Домашні ролери поєднують у собі високу ефективність та безпеку за відсутності спеціальних салонних умов.
Вибір пристрою для своїх цілей
Перш ніж використовувати мезоролер у домашніх умовах, давайте визначимося – який апарат вам знадобиться.
Насамперед зверніть увагу на матеріал голок. Він має бути гіпоалергенним та безпечним. Наприклад: титан, медичний метал, нержавіюча сталь.
Потім слід класифікувати види мезоролерів за призначенням:
- 0,2 мм — це найменші голочки, які підійдуть для тонкої шкіри повік, області навколо губ;
- 0,5 мм — для решти зон обличчя;
- від 0,5 до 1 мм – для тіла в домашніх умовах.
Ширина валика вибирається залежно від зони застосування. Наприклад, широкий мезороллер використовувати для обличчя незручно. Його застосовують для шкіри голови чи великих ділянок тіла.
Мікронідлінг у домашніх умовах
Деяким людям мезороллер протипоказаний для використання. Іншим – він допоможе вирішити більшість проблем зі шкірою, з якими не вдавалося впоратися раніше.
Показання до процедури:
- Алопеція чи підвищене випадання волосся;
- Широкі пори, постакне та рубці на шкірі;
- Акне чи інші запальні процеси;
- Низький тонус шкіри та тьмяний колір обличчя;
- Дрібні зморшки, гіперпігментації;
- Целюліт та розтяжки.
Коли не можна використовувати мезоролер – протипоказання:
- Підвищена больова чутливість;
- Травми, дерматологічні захворювання шкіри, грибок;
- Будь-які патології з судинами;
- Онкологічне захворювання;
- Епілепсія чи психічні розлади;
- Погана згортання крові;
- Інфекційні захворювання; висока температура тіла;
- Цукровий діабет.
Покрокова інструкція використання мезоролера
Мікронідлінг – це процедура масажу мезоролером. З першого погляду може здатися, що вчитися цій процедурі не потрібно – достатньо дістати валик з упаковки, поводити по шкірі – і готове!
Але насправді важливо розуміти, як правильно використовувати мезоролер, щоби не отримати протилежний ефект.
Збережіть собі покрокову інструкцію:
- Видаліть макіяж і добре очистіть шкіру обличчя. Потім зволожте її тоніком;
- Обробіть шкіру та ролер антисептиком (наприклад, спиртом);
- Потім без натиску масажними лініями проведіть валиком у різних напрямках. Спочатку зверху вниз і справа наліво, а потім — хрест-навхрест.
Важливо! Не змінюйте напрямок мезоролера без відриву від шкіри. Завжди прибирайте його від обличчя, перш ніж змінити напрямок рухів.
- В одній ділянці проводьте по 3-5 разів у кожному напрямку. Чим тонша і чутливіша шкіра — тим менше повторів;
- Після того як обробили всі зони, нанесіть гіалуронову кислоту, вітаміни, пептиди або інші засоби, які маєте в наявності;
- Обробіть шкіру та мезоролер антисептиком;
- Обов'язково “закрийте” обличчя легким засобом із SPF-захистом.
Якщо при використанні мезоролера в домашніх умовах ви пошкодили капіляр і помітили кров на поверхні шкіри, обов'язково обробіть цю ділянку антисептиком.
Догляд за шкірою після процедури
Після того як ви вибрали відповідний мезороллер, врахували протипоказання до використання, правильно провели процедуру – на цьому ваш догляд за шкірою не закінчується.
Ви повинні пам'ятати, що мікронідлінг пошкоджує цілісність шкірних покривів – вони стають чутливими та сприйнятливими до будь-яких факторів навколишнього середовища.
Тому важливо захистити шкіру від подразнень, закупорки косметикою, надлишкового потовиділення – дати їй можливість ефективно та комфортно відновитись.
Як доглядати шкіру після використання різних видів мезоролерів?
- Протягом 3-х тижнів не застосовуйте косметику на основі спиртовмісних речовин, жирні креми;
- Щодня користуйтесь кремом із SPF-захистом не менше 30;
- 2 тижні не відвідуйте басейн, сауну, баню чи солярій;
- Протягом кількох тижнів не рекомендується засмагати, використовувати AHA/BHA кислоти, вмиватися гарячою водою, перебувати під прямим сонячним промінням.
Як часто можна використовувати мезоролер
Результат після першої процедури може не з'явитися. Щоб шкіра почала відновлення, омолодження та очищення, потрібно провести курс масажів мезоролером.
Але враховуючи, що цей процес досить травматичний, важливо дотримуватися певної періодичності.
Як часто використовувати мезоролер, щоб досягти ефекту, але не нашкодити шкірі?
Важливу роль відіграє зона, яку ви "обробляєте":
- Для обличчя рекомендується інтервал щонайменше 2-3 рази на тиждень. Але між першими двома процедурами краще зробити інтервал на 1 тиждень, щоб подивитися на реакцію шкіри;
- Чутливу шкіру навколо очей та губ не можна “травмувати” частіше 1 разу на тиждень;
- Якщо ви використовуєте мезороллер для шкіри голови, виконуйте процедуру 2-4 рази на тиждень;
- Інтервали проведення мікронідлінгу для тіла залежать від товщини шкіри. На стегнах це може бути 1 раз на 2 дні, а в зоні декольте – 2 рази на тиждень.
Краще проконсультуйтеся з косметологом, щоб вибрати правильну тактику.
Курс включає 5-10 процедур. Між курсами робиться перерва щонайменше 1 місяць.
Скільки разів можна використовувати мезороллер, щоб не занести інфекцію та отримувати результат? — Після кожної процедури ретельно обробляйте валик спиртом та зберігайте у спеціальному пластиковому боксі. Кожні 10 масажів обов'язково змінюйте ролик на новий.
Якщо сумніваєтеся, чи варто використовувати мезоролер у домашніх умовах, зверніться до фахівця на платформі Clinics Up. Косметолог підбере довжину голок, зможе подбати про вашу шкіру та гарантувати результат!