Питання про те, чи є самомасаж від целюліту міфом, чи він справді допомагає досягти wow-ефекту – викликає багато дискусій серед фахівців. Деякі експерти стверджують, що антицелюлітний масаж не має наукового обґрунтування, тоді як інші – демонструють реальні результати застосування масажу для боротьби з целюлітом на своїх клієнтах.
Попри те, що наукових досліджень, що підтверджують ефективність масажу, не так багато, позитивні результати після його проведення залучають дедалі більше людей.
Ручний антицелюлітний масаж не тільки допомагає боротися із зайвими кілограмами, але й сприяє покращенню здоров'я, підтяжці шкіри, зменшенню набряків.
Які секрети допоможуть досягти таких результатів? Запитаємо в експертів!
Механізм дії антицелюлітного масажу
Спочатку нам потрібно розібратися, як працює антицелюлітний масаж тіла.
Ця процедура спрямована на покращення кровообігу, лімфодренаж, прискорення обмінних процесів та зменшення об'єму жирових клітин.
Як це відбувається? - Механізм дії антицелюлітного масажу полягає у наступному:
Поліпшення кровообігу
Масажні рухи стимулюють кровотік, що допомагає покращити живлення клітин та прискорити виведення токсинів з організму. Це зменшує набряки, прискорює розщеплення жирів та покращує зовнішній вигляд шкіри.
Лімфодренаж
Масажні рухи сприяють прискоренню лімфодренажу — процесу, що відповідає за видалення токсинів з тканин. Це допомагає зменшити набряклість, покращити тонус та колір шкіри.
Руйнування жирових клітин
При проведенні масажу застосовуються різні техніки, такі як розтирання, поплескування, погладжування, “вичавлювання” та інші. Усі вони сприяють руйнуванню жирових клітин. Це відбувається завдяки активації ліполітичних ферментів, які розкладають жир на дрібні крапельки та прискорюють його виведення з організму через лімфатичну систему та кров.
Зміцнення м'язів
Ефективний антицелюлітний масаж може зміцнювати м'язи, що допомагає покращити тонус шкіри та зробити її пружною. М'язи преса утримують "підтягнуту" форму живота.
Загалом проведення антицелюлітного масажу покращує якість шкіри, зменшує об'єм жиру, бореться з целюлітом та покращує загальний стан організму.
Але щоб ефект був візуально помітним, важливо розібратися чим відрізняються різні види антицелюлітного масажу, і який з них підійде вам.
Види антицелюлітного масажу
Ви можете вибрати ручну техніку або купити масажер від целюліту. Можете масажувати "проблемну" зону з нанесенням меду, масел або на суху шкіру.
Існує безліч видів масажу від целюліту, кожен з яких має свої особливості та переваги. Деякі техніки спрямовані на покращення кровообігу та лімфодренажу, інші – на руйнування жирових клітин або зміцнення м'язів. Давайте спробуємо визначитись!
Класичний
Це найпростіший антицелюлітний масаж живота, ніг чи іншої зони, що виконується вручну. При цьому шкіра змащується олією, кремом або сироваткою для опрацювання певних технік:
- Плюсом методу є можливість руйнування жирових клітин поплескуванням, розтиранням та іншими рухами рук.
- Мінусом — повна залежність ефективності від майстерності масажиста.
Сухий
Якщо вам потрібен антицелюлітний масаж ніг, то сухий вигляд найкраще підійде. Він дуже інтенсивний, ефективний, але завжди комфортний.
Суха шкіра активно розтирається руками, рушником, щіткою або рукавичкою, щоб "розігнати кровотік", посилити лімфодренаж і видалити зайвий жир.
- Плюс методу є висока ефективність.
- Мінусом – дискомфорт під час процедури.
Фахівці рекомендують за допомогою сухого масажу боротися з целюлітом на стегнах, але не використовувати його на животі чи на руках.
Медовий
Ефект після антицелюлітного масажу медом полягає не лише у боротьбі з жиром, а й у покращенні стану шкіри. Мед містить безліч корисних компонентів, які проникають у шкіру, "забирають" на себе токсини, запускають метаболічні процеси. В результаті шкіра стає бархатистою, підтягнутою, гладкою та світлою.
- Плюси – косметичний ефект.
- Мінуси — необхідність ретельної підготовки до проведення процедури, щоб не забруднити липким медом меблі, одяг та інші речі.
Лімфодренажний
Якщо ви запитаєте у косметолога, як позбутися целюліту на животі без інвазивних процедур — швидше за все вам порадять саме лімфодренажний масаж. Він може проводитися вручну чи апаратним способом. Його мета – покращити відтік лімфи, вивести токсини та зняти спазм з м'язів.
- Плюс масажу — можливість "опрацьовувати" будь-які зони та швидко отримувати результат.
Вакуумний
Антицелюлітний баночний масаж допомагає створити вакуум - і за його допомогою покращити кровотік у тканинах. Також такий тип масажу розбиває жирові клітини та стимулює синтез колагену в дермі.
Його ділять на вакуумний та вакуумно-роликовий.
- Плюс — висока ефективність та косметичний ефект;
- Мінус — неможливість ручної техніки без додаткових пристроїв.
Робити чи не робити антицелюлітний масаж?
Антицелюлітний масаж рекомендується проводити у таких випадках:
- За наявності целюліту. Целюліт – це нерівномірний розподіл жирових клітин, що призводить до утворення опуклостей та западин на поверхні шкіри. Не варто плутати його із зайвою вагою.
Антицелюлітний масаж допомагає покращити кровообіг та лімфодренаж, зруйнувати жирові клітини та підтягнути шкіру у місцях, де помітний целюліт.
- Для боротьби з набряклістю (наприклад, на ногах) та зайвою вагою.
- З метою покращити тонус та якість шкіри.
- Для зняття м'язових затискачів та спазмів.
Чи можна робити антицелюлітний масаж, якщо немає перерахованих показань? - Так! Він допоможе покращити загальний стан організму, прискорить кровообіг та метаболізм.
Антицелюлітний масаж: протипоказання
На жаль, у деяких випадках не можна виконувати цю процедуру навіть за наявності показань:
- Захворювання шкіри: антицелюлітний масаж може погіршити стан шкіри, якщо вона пошкоджена або на ній є висипання.
- Судинні захворювання: масаж посилює кровотік, що може погіршити стан при куперозі чи тромбофлебітах.
- Захворювання серця: підвищується кров'яний тиск та пульс, що може спровокувати життєзагрозні стани.
- Вагітність та годування груддю: тільки при дозволі лікаря.
- Онкологія: масаж може посилити кровотік у ділянці пухлини та збільшити ризик поширення ракових клітин.
- Пошкодження м'яких тканин чи інша травма.
Техніка антицелюлітного масажу в домашніх умовах
Якщо ви хочете виконати антицелюлітний масаж будинку, вам знадобиться невелика інструкція. Розглянемо з прикладу класичного масажу:
- Підготуйте шкіру: прийміть душ або ванну, щоб зволожити та пом'якшити її. Можна використовувати скраб, щоб видалити мертві клітини шкіри.
- Нанесіть олію на область з целюлітом. Можна використовувати олію розмарину, евкаліпта, лимона чи грейпфрута.
- Почніть масаж знизу вгору, рухаючись від ступнів до верхньої частини стегон. Використовуйте легкі, кругові рухи. Не натискайте на шкіру, щоб не травмувати її.
- "Працюйте" по зонах: розділіть область, яку ви масажуєте, на зони — і "проробляйте" кожну з них окремо.
- Продовжуйте самомасаж від целюліту доти, доки не закінчите всі зони. Масажуйте кожну зону 5-10 хвилин.
- Після завершення масажу вимийте шкіру теплою водою і нанесіть зволожуючий крем.
Щоб досягти кращих результатів, повторюйте антицелюлітний масаж тіла кілька разів на тиждень.
Поради щодо боротьби з целюлітом
Найефективніший антицелюлітний масаж — це той, який поєднується зі здоровим способом життя, правильним харчуванням, здоровим сном, тренуваннями та доглядом за шкірою.
Недостатньо прибрати зовнішні прояви целюліту. Важливо впливати на причину його появи.
Щоб підтримувати комфортну вагу, потрібні: кардіонавантаження (біг, плавання, вело), збалансоване харчування з мінімумом швидких вуглеводів, "розкочування" проблемних зон валиком, антицелюлітний масаж та інші заходи, які вам підбере експерт зі зниження ваги!