Нарешті можна зняти шапки і розпустити своє живе, блискуче і густе волосся! Але що робити, якщо замість розкішної зачіски після всіх зимових випробувань ми маємо тьмяні, ламкі, рідкі та “неживі” пасма?
Як правильно доглядати за волоссям, щоб швидко реанімувати його і встигнути покрасуватися навесні?
Ми вирішили запитати про це у тих, хто спеціалізується на відновленні волосся – трихологів, перукарів та косметологів. Приступимо до весняного перетворення!
Чому навесні випадає волосся
Навесні волосся може псуватися і випадати з кількох причин:
Зміна сезону
Навесні повітря частіше буває більш вологим та теплим. Від цього волосся "пушиться", плутається, обтяжується, а шкіра голови швидше жирніє і "забивається". Звідси з'являються проблеми зі здоров'ям та зростанням волосся.
Нестача вітамінів та поживних речовин
У зимовий період немає доступу до великої кількості свіжих овочів та фруктів. Їжа "важка", з низькою поживною цінністю.
Крім того, взимку сповільнюється обмін речовин, тому вітаміни та мінерали не встигають у потрібній кількості надходити у волосяні фолікули.
Весна – це продовження зимового гіповітамінозу, з яким важливо боротися.
Сонячні промені
Навесні сонце стає "агресивнішим", що може негативно вплинути на структуру волосся. Ультрафіолетові промені викликають пошкодження кутикули, роблячи волосся сухим, тьмяним і ламким.
Скільки волосся випадає в нормі
Щоб оцінити ефективність весняного догляду за волоссям, треба розуміти, на який результат варто розраховувати. Адже випадання волосся – це не завжди проблема.
- У нормі кількість випадаючого волосся складає від 50 до 100 штук на добу.
- Навесні кількість волосся, що випадає, може збільшуватися до 150 штук через переход організму на нові умови. 150 волосинок за обсягом можна порівняти із середнім за розміром пензлем для макіяжу.
Зверніть увагу, що на кількість і швидкість випадання волосся впливають: генетичні чинники, гормональний фон, стреси. Тому не завжди зміна сезону є причиною всіх проблем.
Коли звертатися до трихолога
У деяких випадках тільки фахівець може підказати вам, як доглядати волосся навесні.
У яких випадках потрібна допомога фахівця?
- Випадання волосся у великій кількості (понад 150-200 штук на день);
- Поява облисіння або окремих залисин на голові;
- Зміна якості локонів — вони стали тонкими, ламкими, сухими або навпаки почали швидко жирніти;
- Поява сверблячки, лущення або дерматиту на шкірі голови;
- Наявність лупи, навіть після використання спеціальних засобів;
- Прискорене посивіння волосся;
- Неприємний запах шкіри голови.
Якщо ви бачите, що не можете впоратися з проблемою самостійно, зверніться до фахівця. Лікар зможе визначити причину і розповісти, як правильно доглядати волосся саме у вашому випадку.
Але якщо проблеми незначні, спробуємо впоратися з ними в домашніх умовах!
Правила догляду за волоссям навесні
Існує три головні принципи догляду за волоссям:
- Дія зсередини. Сюди належить харчування, гормональне тло, загальний стан організму, прийом вітамінів.
- Відновлення волосся зовні. Це використання різних бальзамів, масок, кондиціонерів, сироваток та інших косметичних засобів, що впливають на стрижні волосся. А також — пілінг шкіри голови, боротьба зі шкірними захворюваннями та багато іншого.
- Захист від дії зовнішніх факторів. До цієї категорії весняного догляду за волоссям можна віднести термозахист та різні засоби з SPF, головні убори з натуральних тканин, зволожувачі повітря та все, що може запобігти впливу навколишнього середовища на здоров'я волосся.
Розглянемо докладніше кожен із цих принципів.
Як відновлювати волосся зсередини
Догляд за волоссям навесні починається зі здорового харчування. Ми не тільки зібрали найцінніші продукти для здоров'я ваших локонів, але й постаралися пояснити, для чого вони потрібні:
- Білок, що міститься в м'ясі, рибі, яйцях, горіхах та бобових: допомагає відновити кератин пошкодженого волосся.
- Залізо — у м'ясі, птиці, рибі та зелених овочах: доставляє кисень до фолікулів, що необхідно для росту волосся.
- Вітамін С — у цитрусових фруктах, ківі, помідорах та зеленому перці: збільшує кількість колагену у волоссі, що робить його міцними та об'ємними.
- Вітамін E — в горіхах, овочах та рослинних оліях: прискорює ріст волосся.
- Омега-3 жирні кислоти — в рибі, горіхах і рослинних оліях: допомагають поліпшити кровообіг фолікулів і ріст волосся, забезпечують їх блиск і здоров'я.
Якщо ви не можете збалансувати раціон таким чином, щоб щодня отримувати необхідні речовини, трихолог може підібрати якісні харчові добавки. Але пам'ятайте, що вітаміни та БАДи не замінюють повноцінного харчування.
Яку косметику для волосся використовувати навесні
Намагаєтеся зрозуміти, чому навесні випадає волосся? - Можливо, ваше волосся потребує зміни підходу до вибору косметики. Ось кілька простих, але ефективних рекомендацій:
- Вибирайте шампунь та кондиціонер, які містять у своєму складі зволожуючі інгредієнти: олію ши, алое віра або гіалуронову кислоту.
- Одним з найкращих способів зволожити та наситити волосся є використання масок. Вони допомагають зміцнити волосся, запобігти ламкості та посіченості кінчиків. Ви можете купити готові маски у магазині або приготувати самостійно.
- Для інгредієнтів вибирайте: олії (кокосова, оливкова, жожоба), пантенол, гліцерин, вітаміни (особливо А та Е), екстракти рослин (наприклад, алое віра, ромашка) та протеїни.
- Навесні шкіра голови може стати жирнішою через підвищену активність сальних залоз. Пілінги для шкіри голови допомагають видалити відмерлі клітини шкіри та очистити пори від надлишку себуму, що прискорює ріст волосся.
- Крім косметики, догляд за волоссям навесні передбачає вибір правильних аксесуарів. Використовуйте гребінь з м'якими зубами, не мийте волосся занадто гарячою водою, сушіть їх у напрямку зростання.
Остання порада поступово переводить нас до наступної категорії — захисту від зовнішніх факторів.
Від яких факторів важливо захищати волосся навесні
Навесні волосся потребує захисту від погодних умов: вітер, сонячне проміння, холодне повітря та дощ. Відмова від головних уборів призводить до більш частого укладання зачіски. Тому запам’ятайте наступні рекомендації:
- Завжди! використовуйте термозахист;
- З початку квітня починайте активно використовувати косметику із SPF-захистом;
- При виборі головних уборів віддавайте перевагу натуральним тканинам;
- Не сушіть волосся гарячим повітрям.
Догляд за волоссям навесні: поради трихологів України
Ми вивчили поради трихологів України з весняного догляду за волоссям, і вивели дві найголовніші рекомендації:
- Не намагайтеся "виправити" стан справ укладаннями. Коли волосся виглядає погано, здається рідкісним, неслухняним і неживим, дівчата хапаються за праски для волосся та плойки. Це тільки посилює їх пересушування.
- Використовуйте комплексний підхід. Навіть найдорожча професійна косметика для волосся не буде ефективною, якщо в організмі не вистачає заліза або є збій гормонів.
Впроваджуйте наші поради, оцінюйте їхню дію та консультуйтеся з експертами Clinics Up, якщо не отримуєте результату в домашніх умовах.
Бажаємо здоров'я вашому волоссю не тільки навесні, а й цілий рік!